Ostatnie komentarze

Home

Producenci

Dostawcy

Brak dostawców

Pościel Flanela

Pościel Flanela to bawełna o splocie płóciennym lub skośnym, drapana jedno lub dwustronnie. Jest grubsza, a jednocześnie lekka i puchata w dotyku. Świetnie trzyma ciepło, dzięki czemu jest idealna na chłodne jesienno - zimowe noce. Jest trwała i można ją często prać, co nie wpływa na jej własności.

Ten rodzaj tkaniny jest tkany splotem płóciennym, który jest mało podatny na uszkodzenia mechaniczne lub skośne.

Należy do grupy welurów drapanych, bowiem delikatna, miękka, okrywa włókienna uzyskuje się poprzez drapanie i skrzyżenie jej powierzchni.

Naturalny materiał flaneli zapewnia jej szczególne cechy:

  • miękkość flaneli ( żeby flanela była miękka uzyskuje się to poprzez drapanie tkaniny i jej przystrzyżenie. To sprawia, że jest szczególnie miękka i sprawia wrażenie, że jest pokryta cieniutkim futerkiem. )
  • izolacja termiczna ( pościel z flaneli, jako materiał który wykonywany jest z bawełny zachowuje wiele cech. Taka jest izolacja termiczna, która zapewnia że nikt nie zmarznie w chłodną noc.)
  • wytrzymałość

Niewątpliwą zaletą tych pościeli jest to, że jest bardzo trwała i można ją często prać, co nie wpływa na jej właściwości. Pościel flanelowa wykonana jest z dobrego gatunku materiału i pozwala zachować walory estetyczne na bardzo długi czas.